KUŞLARDA BESLENME

 
- Kuşların sindirimi son derece hızlıdır. O halde kuşunuzun yiyecekleri, devamlı olarak onun yemesine hazır olmalıdır. Yine suyununda sürekli olarak yenilenmesi gerekir.
 
- Kuşunuzun türüne göre beslenme ihtiyaçları değişiklik gösterir. Bu nedenle çok çeşitli kuş yemleri satılmaktadır. Ayrıca sizin evinizde onlar için hazırlayıp vermeniz gereken besinler vardır. Bu konularda ki soru ve ihtiyaçlarınız için LEVENT VETERİNER HOSPİTAL’ i arayabilirsiniz!
 
- Kuşlar besinlerden vitamin sentezleyemezler. Bu vitaminler kuşların gereksimlerine göre onlara verilmelidir. Bu konuda ki sorularınız veye ihtiyaçlarınız için LEVENT VETERİNER HOSPİTAL’ i arayabilirsiniz!!!
 
- Kuşunuzun sağlığı herşeyden önce onlara sunduğunuz yemin kalitesine bağlıdır. Kaliteli yemleri PET MARKETİMİZDEN çok uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Bizi aramadan karar vermeyin!
 
- Yeşillik ve meyva, kafes kuşlarının iyi beslenmesinde zorunludur. Bu ister tane yemle, ister böcekle beslensin tüm kuşlar için geçerlidir. Bular marul, lahana, ıspanak ve tüm meyva çeşitleri olabilir.

- Bazı türler örneğin papağan gibi yem, sebze, böcek, kurtcuk ve meyva dışında etde yerler. Bu nedenle bu tür kuşlara çok az miktarlarda olsa bile ara sıra pişmiş et vermenizi öneririz.

- Sahibine bağlanan bir kuş sahibinin yediklerinide paylaşmak ister. Ancak masanızdaki tuzlu ve yağlı yiyecekler, tatlılar, çikolata ve alkol kuşun bünyesine uygun değildir ve verilmemelidir.

Faydalı Bilgiler

  KEDİLER               

  KÖPEKLER            

  KUŞLAR                

   HASTALIKLAR